Senarai calon PAS, PKR di Kelantan

   

Berikut adalah senarai calon PAS dan PKR bagi 14 kerusi Parlimen dan 45 kerusi Dewan Undangan Negeri (DUN) Kelantan pada pilihan raya umum ke-13 seperti yang diumum malam tadi.

PARLIMEN

P019. Tumpat : Datuk Kamaruddin Jaafar (PAS)

P020. Pengkalan Chepa : Ezani Hussin (muka baharu)

P021. Kota Baharu : Datuk Takiyuddin Hassan

P022. Pasir Mas : Nik Abduh Nik Aziz (muka baharu)

P023. Rantau Panjang : Zailah Mohd Yusoff

P024. Kubang Kerian : Ahmad Baihaqi Atiqullah

P025. Bachok : Ahmad Marzukh Shaari

P026. Ketereh : Abdul Aziz Abdul Kadir (PKR)

P027. Tanah Merah : Nik Mahmood Nik Hassan (PKR)

P028. Pasir Puteh : Nik Mazian Nik Muhammad

P029. Machang : Wan Zawawi Wan Ismail (PKR)

P030. Jeli : Afendi Muhammad

P031. Kuala Krai : Dr Muhammad Hatta Ramli

P032. Gua Musang : Datuk Wan Abdul Rahim Abdullah

DEWAN UNDANGAN NEGERI

N01. Pengkalan Kubor : Shahrom Ibrahim (PKR)

N02. Kelaboran : Mohd Zaki Ibrahim

N03. Pasir Pekan : Datuk Ahmad Yacob

N04. Wakaf Bharu : Abdullah Mat Nawi

N05. Kijang : Wan Ubaidah Omar

N06. Chempaka : Datuk Nik Abdul Aziz Nik Mat

N07. Panchor : Datuk Nik Mohd Amar Nik Abdullah

N08. Tanjong Mas : Wan Rohani Ibrahim

N09. Kota Lama : Datuk Anwar tan

N10. Bunut Payong : Dr Ramli Mamat (muka baharu)

N11. Tendong : Rozi Mamat (muka baharu)

N12. Pengkalan Pasir : Hanifah Ahmad

N13. Chetok : Abdul Rahim Abdul Rahman

N14. Meranti : Datuk Nasuruddin Daud

N15. Gual Periok : Muhammad Awang

N16. Bukit Tuku : Rasul Muhammad (muka baharu)

N17. Salor : Husam Musa

N18. Pasir Tumboh : Abdul Rahman Yunus (muka baharu)

N19. Demit : Mumtaz Nawi (muka baharu)

N20. Tawang : Hassan Mahmud

N21. Perupok : Ruzaimi Hussin (muka baharu)

N22. Jelawat : Abdul Aziz Fadli

N23. Melor : Dr Yusman Yusuf (muka baharu)

N24. Kadok : Azami Mohd Noor

N25. Kok Lanas : Nik Mahadi Nik Mahmud (muka baharu)

N26. Bukit Panau : Datuk Abdul Fattah Mahmud

N27. Gual Ipoh : Wan Yusof Wan Mustapha

N28. Kemahang : Mejar (B) Datuk Anizam Abdul Rahman

N29. Selising : Saiful Bahri Mohamad

N30. Limbongan : Mazlan Hasbullah (muka baharu)

N31. Semerak : Wan Hassan Wan Ibrahim

N32. Gaal : Tuan Mazlan Tuan Mat (muka baharu)

N33. Pulai Chondong : Zulkifli Mamat

N34. Temangan : Fadhli Hassan

N35. Kemuning : Rosli Hassan (muka baharu)

N36. Bukit Bunga : Sufli Razak (muka baharu)

N37. Air Lanas : Abdullah Yaacob

N38. Kuala Balah : Ramlan Mat (muka baharu)

N39. Mengkebang : Abdul Latiff Abdul Rahman

N40. Guchil : BELUM DIUMUM/ PKR

N41. Manek Urai : Fauzi Abdullah

N42. Dabong : Ku Zaki Ku Hussin

N43. Nenggiri : Azihan Che Seman (muka baharu) (PKR)

N44. Paloh : BELUM DIUMUM/ PKR

N45. Galas : Abdullah Hussin

- Bernama

Malaysiakini
terkini untuk anda

Sign In